מחזירים את
החיים לנתיב

מושב נתיב העשרה ספג הלומה קשה. עזרו לנו להחזיר אותו להיות יישוב חזק עם קהילה משגשגת

לאחר הזעזוע העמוק והימים הנוראים שעברנו, ובעזרת החיבוק החם של חברת BTB וקרן רש"י, אנו קוראים לכם להצטרף אלינו עכשיו למאמץ, לפתוח את הלב, ולסייע לשיקום המושב הקרוב ביותר לרצועת עזה.

 

נגן וידאו

מחזירים את החיים לנתיב

מושב נתיב העשרה ספג מהלומה קשה. עזרו לנו להחזיר אותו להיות יישוב חזק עם קהילה משגשגת

לאחר הזעזוע העמוק והימים הנוראים שעברנו, ובעזרת החיבוק החם של חברת BTB וקרן רש"י, אנו קוראים לכם להצטרף אלינו עכשיו למאמץ, לפתוח את הלב, ולסייע לשיקום המושב הקרוב ביותר לרצועת עזה.

 

נגן וידאו

עד היום גויסו: 50,000 ש"ח

1%

מתוך יעד של 5,000,000 ש"ח 

הטבח בנתיב העשרה

בתאריך 7/10/23, השבת השחורה, החלה בשעות הבוקר מתקפה רצחנית של ארגון חמאס על ישובי עוטף עזה.

ב-06:37, תוך ירי רקטות כבד, חדרו עשרות מחבלים למושב נתיב העשרה מהאוויר ומהקרקע תוך שהם טובחים, שורפים ובוזזים כל מה שנקרה בדרכם.

במשך שעות ארוכות כיתת הכוננות נלחמה לבדה ו-1080 תושבי הישוב היו נצורים בביתהם אחוזי אימה. 20 ילדים, נשים, קשישים וגברים נרצחו בדם קר ופונו פצועים רבים.

בעקבות האובדן וההרס שאר התושבים פונו לכל רחבי הארץ וכרגע חיים ללא בית, 320 ילדים נותרו ללא מסגרות ו35 משקים חקלאיים אשר מהווים פרנסה ל35% מתושבי היישוב ננטשו לחלוטין.

הטבח בנתיב העשרה

בתאריך 7/10/23, השבת השחורה, החלה בשעות הבוקר מתקפה רצחנית של ארגון חמאס על ישובי עוטף עזה.

ב-06:37, תוך ירי רקטות כבד, חדרו עשרות מחבלים למושב נתיב העשרה מהאוויר ומהקרקע תוך שהם טובחים, שורפים ובוזזים כל מה שנקרה בדרכם.

במשך שעות ארוכות כיתת הכוננות נלחמה לבדה ו-1080 תושבי הישוב היו נצורים בביתהם אחוזי אימה. 20 ילדים, נשים, קשישים וגברים נרצחו בדם קר ופונו פצועים רבים.

בעקבות האובדן וההרס שאר התושבים פונו לכל רחבי הארץ וכרגע חיים ללא בית, 320 ילדים נותרו ללא מסגרות ו35 משקים חקלאיים אשר מהווים פרנסה ל-35% מתושבי היישוב ננטשו לחלוטין.

הטבח בנתיב העשרה

בתאריך 7/10/23 בשעות הבוקר המוקדמות החלה מתקפה רצחנית וברוטלית על היישוב. חברי כיתת הכוננות הגנו לבדם על התושבים וארבעה מהם נרצחו בגבורה בעת שניסו להציל חיי אדם.

במתקפה הנפשעת על אזרחים חפים מפשע נרצחו עשרים מתושבי נתיב העשרה, ביניהם גברים, נשים וילדים בגילאים שונים.

מאז יום שבת בו נרצחו, נחטפו ונפצעו אלפי בני אדם, באירוע מחריד שלא היה כמותו, ישראל נמצאת במצב מלחמה ומאותגרת ביטחונית בחזיתות נוספות.

בעקבות המצב הרגיש כלל התושבים פונו מנתיב העשרה וכיום הקהילה מפוצלת במספר אזורים במרכז הארץ.

יחד, נחזיר את החיים למושב

אנחנו מחכים כבר לחזור הביתה. ונעשה זאת בהדרגה כאשר המצב הביטחוני יאפשר. אך בינתיים, הקהילה החזקה שטיפחנו לאורך שנים נמצאת במשבר עמוק.

שליש מהמושב מתפרנס מחקלאות ושליש עסקים קטנים. לכן המשבר הוא לא רק הומניטרי אלא גם כלכלי. 

על מנת לשקם את הקהילה, הביטחון, החקלאות והתעשייה אנחנו זקוקים לעזרתכם. ישנם צרכים כלכליים רבים הדורשים התייחסות ומענה מיידי.

בנוסף, יש לנו עשרות פרויקטים לטווח בינוני וארוך – מטרתם לחזק את החוסן הפיזי, הנפשי והקהילתי שלנו. 

כל שקל יושקע בלהחזיר את מושב נתיב העשרה להיות מושב חזק – שיוביל לחסינותו של עוטף ישראל.

צילום: יפעת בן שושן

אודות מושב נתיב העשרה

נתיב העשרה הוא מושב חקלאי שנוסד בשנת 1973. בשנת 1982 פונה הישוב מחצי האי סיני בעקבות הסכם השלום עם מצרים והוקם מחדש במיקומו הנוכחי. בשנת 2005 עם יישום תכנית ההתנתקות, הפך נתיב העשרה ליישוב צמוד גדר הקרוב ביותר לרצועת עזה (כ-100 מטר בלבד). לאורך שנים היישוב מהווה מטרה לירי רקטות, נ״ט, מנהרות ובלוני תבערה מצד ארגוני הטרור בעזה.  עם כל זאת, עד לפרוץ המלחמה התגוררו במושב למעלה מ-300 משפחות תוך קיום חיי קהילה משגשגים ורשימת המתנה ארוכה למגורים.

למה ישמשו הכספים?

 • כל מה שהיישוב צריך על מנת להעניק ביטחון וקיימות לתושביו, כמו: ציוד לכיתת הכוננות, ציוד אבטחה ליישוב, ציוד רפואי, ציוד תקשורת ועוד. 
 • סיוע ברכישת אמבולנס אשר ישרת את התושבים במענה רפואי ופינוי בכל אירוע ומיגונו כדי להתאימו לישוב צמוד גדר.
 • שדרוג משמעותי של אמצעי השליטה בחמ"ל מול כלל הבתים בישוב.
 • הענקת טיפול נפשי תומך לתושבים.
 • סיוע כספי לשיקום משקי הבית בדמות מענק למשפחות ומלגות קיום. הסיוע אינו בא להחליף את התמיכה שתינתן מרשויות המדינה, והוא יינתן כדי להקל על ההתארגנות בטווח הקצר של מי שבאופן טרגי איבד את היקר לו מכל וזקוק לעזרת הקהילה
 • שיקום מקורות ההכנסה של הקהילה ומה שדרוש כדי להציל את המשקים החקלאיים – ציוד, סחורה וכו'.
 • סיוע בהקמת מרכז קהילתי ממוגן שייתן מענה לכאלף איש. למבנה ישנה חשיבות כמקום מפגש קהילתי ובהחזרת השיתופיות לה הם זקוקים היום יותר מתמיד.
  המרכז הבין-תחומי יהווה גם מקום להנצחה של קורבנות השביעי באוקטובר ולמורשתם.
 • שיקום מרכז התיירות – בנתיב העשרה קיים מרכז תיירות ואירוח המזמין ביקורים מהארץ ומהעולם וחושף ישראליות שורשית באמצעות היכרות עם קהילה חקלאית ייחודית אשר למרות הסיכון בקרבה לגבול בחרה להקים את ביתה. 

סיוע בטווח המיידי

 • הקצאת רכב ביטחון ממוגן המותאם לאופי ישוב צמוד גדר.
 • 35 פנסים טקטיים לקסדה
 • 35 כוונות לנשק כולל PTT
 • 35 פנסים עם חיבור לקסדה
 • 35 סטים של מדים טקטיים
 • רכישת אמבולנס אשר ישרת את התושבים במענה רפואי ופינוי בכל אירוע בעלות של כ-1.2 מיליון ש"ח עבור אמבולנס מתקדם ומיגונו כדי להתאימו לישוב צמוד גדר.
 • תמיכה ותחזוקה טכנית של גנרטור חשמל שקיים במושב.
 • מענה טכנולוגי ואחר לאבטחה היישובית כולל מצלמות טרמיות.
 • שדרוג משמעותי של אמצעי השליטה בחמ"ל מול כלל הבתים בישוב.
 • הסדרת התקשורת הפנים ישובית בטכנולוגיה שאינה תלויה אך ותקשורת סלולרית בתוך מרחבים מוגנים ולכיתת הכוננות.

כל מה שדרוש כדי להציל את המשקים החקלאיים – ציוד, סחורה וכוח אדם.

מתן מענק לכל המשפחות אשר שכלו את יקירהן, בהלימה להיקף הנרצחים/הפצועים במשפחה ובנוסף להקצות סיוע ייעודי למשפחות עם קושי כלכלי שאין ביכולתם להתמודד עם המציאות שנוצרה. הסיוע אינו במקום התמיכה שתינתן מרשויות המדינה, אבל יש בו כדי להקל על ההתארגנות בטווח הקצר של מי שבאופן טרגי איבד את היקר לו מכל וזקוק לעזרת הקהילה.

מלגות קיום לשנה הקרובה לאנשים הזקוקים לכך מסיבות שונות, בעיקר חסרי עורף כלכלי. אפשרות להקצאת מלגת לימודים לכל מי שתוכנן להתחיל השנה את לימודיו.

סיוע בטווח הביניים

מרכז קהילתי ממוגן שיתן מענה לכאלף איש. במושב לא קיים כלל מקום בו התושבים יכולים להתכנס לאירועי ספורט, תרבות ופנאי וכן לאירועי זיכרון קהילתיים. למבנה כזה יש חשיבות כמקום מפגש קהילתי ובהחזרת השיתופיות לה הם זקוקים היום יותר מתמיד.
המרכז הבין-תחומי יהווה גם מקום להנצחה של קורבנות השביעי באוקטובר ולמורשתם.

הבריכה במושב מיושנת ואינה הולמת את צרכי הקהילה. הבריכה הוקמה ב-1982, עם הקמת המושב והיא מהווה מקום מרכזי לבילוי ופנאי עבור הקהילה. הבריכה במצבה הנוכחי, לחלוטין אינה נותנת מענה במצב חירום ולכן יש להציב בסמיכות אליה מיגוניות לציבור.

 •  

בנתיב העשרה קיים מרכז תיירות ואירוח המזמין ביקורים מהארץ ומהעולם וחושף ישראליות שורשית באמצעות היכרות עם קהילה חקלאית וייחודית אשר למרות הסיכון בקרבה לגבול, הם מייצגים ערכי ציונות בחבל ארץ יפהפה.
מרכז המבקרים מהווה גם מקור פרנסה למספר משפחות ביישוב, חלקם מייסדי היישוב שמספרים את סיפור עליתם לקרקע והצלחתם כקהילה, למרות העובדה שפונו מבתיהם, הם בחרו בתקומה ובהתיישבות.
מרכז מבקרים חדש ומותאם לאופי המושב, יסייע רבות לקהילה ולהעברת המורשת הציונית לכל מי שיפקוד את נתיב העשרה.

שיתוף הפעולה בין BTB
לקרן רש"י מבטיח לכם

הוגנות

100% מהתרומה תגיע לצרכי היישוב ותושביו (ללא עמלות תיווך), כאשר כל פעילות BTB וקרן רש"י נעשית בהתנדבות.

מקצוענות

יבחרו תחומים בהם המינוף של הכסף הוא המקסימאלי. מעטפת מקצועית תלווה את המענים ותוודא שהם מתקבלים ומיושמים בצורה מיטבית.

אחריות

המענים יהיו עדכניים ורלוונטיים ביותר תוך שיתוף מלא עם נציגי ותושבי היישוב.

עזרו לשקם את נתיב העשרה

בעקבות הפגיעה בתושבי מושב נתיב העשרה וההרס שנגרם למושב כתוצאה מהמעשים הנפשעים שהתרחשו ביום שבת ה-7.10.23, חברו יחדיו BTB וקרן רש"י כדי לסייע לשיקום מושב נתיב העשרה, תוך שהן מעמידות על חשבונן את התשתיות הארגוניות וכוח האדם לטובת הסיוע המיידי ולהגשמת המטרה של שיקום המושב. גם אתם יכולים לסייע – כל סכום שייתרם על ידכם יוקצה לצרכים שהעבירו התושבים בהתאם לאישור הוועדה המייעצת שהוקמה במיוחד למטרה זו. אנחנו מעריכים ומוקירים את תרומתכם ומודים לכם בשם כל קהילת נתיב העשרה. יחד ננצח!

* תרומה לעמותה זו מוכרת עבור קבלת החזר מס בישראל לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

נשמח אם תשתפו:

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn

2023 © כל הזכויות שמורות. הסרטון באמצעות CNN Newsource והכתב ג'רמי דיימונד. הפעילות בשיתוף קרן רש"י עבור נתיב העשרה אינה חלק מהפעילות הרגילה של פלטפורמת BTB והיא פתוחה גם למי שאינו לקוח החברה ט.ל.ח